Blisko 11 milionów złotych otrzymała Gmina Miasta Radomia od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Środki zostaną przeznaczone na nowoczesną infrastrukturę, kompleks rekreacyjny czy modernizację budynków
Dzisiejsza ilość czeków świadczy o tym, że nie próżnujemy i działamy w sposób bardzo aktywny. To jest niebagatelna kwota, która się zebrała w ramach tych wszystkich podpisanych czeków. Mamy plany dotyczące podpisania kolejnych umów i one już niebawem.
-mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski.
Za blisko 4 miliony złotych zrealizowana zostanie termomodernizacja PSP nr 13 przy ulicy Sienkiewicza oraz PSP nr 29 przy ulicy Ceglanej. Zaplanowane prace obejmą ocieplenie ścian zewnętrznych, stropów, dachu oraz wymianę drzwi i okien. Dodatkowo zostaną zainstalowane odnawialne źródła energii oraz zmodernizowane systemy grzewcze.
Natomiast za prawie 5 milionów złotych zmieni się teren wokół Parku Kulturowego Stary Radom, mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski:
Dużo o tym mówiliśmy, dużo projektowaliśmy, dużo też marzyliśmy, jeśli chodzi o zagospodarowanie Parku Kulturowego Stary Radom, ale marzenia mają to do siebie, że mogą się spełnić, jeśli są określone warunki, a w tym przypadku tym określonym warunkiem jest odpowiednie finansowanie.
Na terenie Parku Kulturowego Stary Radom mieszkańcy będą mogli korzystać z kompleksu rekreacyjnego z ogrodem sensorycznym, strefą do organizacji pikników, placami zabaw, sadem średniowiecznym czy wiatą. Zosatnie zagospodarowana część bulwaru półnicnego, a nad rzeką Mleczną powstanie kładka dla pieszych, rowerzystów i osób poruszających się na wózkach. Funkcje społeczne, edukacyjne, kulturowe i turystyczne będzie pełnił także budynek mieszkalny przy ul. Piotrówka 19.
Dofinansowanie w kwocie prawie dwóch milionów złotych zostanie przeznaczone na modernizację Klubu Integracji Społecznej i siedmiu mieszkań dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Powstanie nowoczesna infrastruktura społeczna dla osób w kryzysie bezdomności oraz dzieci opuszczających pieczę zastępczą. Mówi zastępca prezydenta Łukasz Molenda:
Chodzi o to, żeby wyremontować i utworzyć sześć mieszkań treningowych dla dzieci, które wychodzą z pieczy zastępczej oraz jednego takiego mieszkania dla osób pozostających w kryzysie bezdomności, żeby można było te mieszkania wyremontować, dostosować do ich potrzeb. No i oczywiście pomóc im wyjść na prostą. Także wyposażenie Klubu Integracji Społecznej mieszczącego się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ale mamy też 14 drobnych projektów. Nasze radomskie ogródki działkowe otrzymają mają dofinansowanie, zarówno na sprzęt do uprawiania tych ogródków działkowych, na wiaty wypoczynkowe, na odpowiednie gospodarowanie odpadami, więc te drobne inwestycje, na które im brakowało. Mamy tutaj kwestie odtworzenia pasa zieleni oraz poprawy estetyki przestrzeni wzdłuż ulicy Jordana. I też program, mianowicie czyszczenie ulic miasta na mokro.
Realizacja tych zadań będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z programu „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”. Więcej szczegółów na stronie internetowej mocmiasta.pl



