Kapsuła czasu przygotowana z okazji 50. rocznicy wydarzeń Radomskiego Czerwca ’76 spoczęła w centrum miasta. Wyjątkowe przedmioty zostaną odkopane przez przyszłe pokolenie, za 50 lat.
Ta wyjątkowa inicjatywa to nie tylko wiadomość dla przyszłych pokoleń, ale przede wszystkim świadectwo pamięci o historii Radomskiego Czerwca ‘76.
– Kapsuła czasu to oryginalny element obchodów 50. rocznicy wydarzeń z czerwca 76 roku. Wspólnie z IPN postanowiliśmy stworzyć takie miejsce, które zostanie przez Radomian otwarte w setną rocznicę Protestu Robotniczego, czyli w 2076 roku
– mówi prezydent Radomia, Radosław Witkowski.
W kapsule wmurowanej na Placu Corazziego znalazło się wiele przedmiotów, które podtrzymają pamięć o Radomskim Czerwcu. Są to rzeczy nie tylko związane z tym wydarzeniem,
– Są to, m.in. archiwalne dokumenty dotyczące bohaterów Radomskiego Czerwca, ale też pamiątki związane z 50. rocznicą, czyli te, którymi dzisiaj dysponujemy w roku 2026
– wymieniał prezydent miasta.
Pomysłodawczynią wmurowania kapsuły czasu z okazji 50. rocznicy Radomskiego Czerwca była Klaudia Adamczyk, a inicjatywę wparła m.in. radomska delegatura IPN.



























