To jedna z najważniejszych sesji w całym roku. Na najbliższym posiedzeniu w Radomiu radni zagłosują nad absolutorium i wotum zaufania dla prezydenta Radosława Witkowskiego.
Absolutorium i wotum zaufania to kluczowe i najważniejsze punkty nadchodzących obrad.
– Przed nami poniedziałkowa sesja. Sesja jedna z dwóch chyba najważniejszych w roku, bo sesja absolutoryjna
– mówi przewodniczący rady miejskiej, Mateusz Tyczyński.
W porządku obrad znalazł się też temat Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Radomiu. Placówka ma pomagać dorosłym osobom z niepełnosprawnościami uczyć się samodzielności poprzez, m.in. fizjoterapię, zdjęcia grupowe i indywidualne, czy zajęcia literackie. Podczas obrad radni przedyskutują kwestię odpłatności za pobyt w placówce.
– Jest to w Radomiu pierwsze tego typu centrum. Finansowanie było z funduszu solidarności, oczywiście wkład własny też był potrzebny. Jeśli chodzi o całość inwestycji kosztowała ona 5 milionów zł
– podkreśla wiceprzewodnicząca rady, Magdalena Lasota.
Ważnym punktem dyskusji podczas najbliższej sesji będą także dodatkowe wynagrodzenia dla nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Miasta Radom oraz kwestia dofinansowań branżowych centrów umiejętności prowadzonych przez osoby fizyczne.














