Rozpoczęła się przebudowa ulicy Sandomierskiej – to kolejna inwestycja realizowana w ramach programu „Miasto Przyjaznych Zmian”. Jednocześnie Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej kilku innych ulic w mieście
Są to przebudowa ulicy Aleksandrowicza w zakresie budowy drogi dla pieszych (około 450 m), rozbudowa ulicy Łokietka w zakresie budowy drogi dla pieszych i budowy miejsc postojowych (około 200 m), przebudowa ulicy Polnej w zakresie budowy drogi dla pieszych (około 220 m), przebudowa ulicy Piłsudskiego w zakresie przebudowy drogi dla pieszych (około 600 m), przebudowa ulicy Witosa w zakresie budowy drogi dla pieszych (około 220 m), przebudowa ulicy Rapackiego w zakresie budowy zatoki Kiss and Ride (około 70 m), przebudowa ulicy Jana Pawła II w zakresie budowy drogi dla pieszych drogi dla rowerów oraz buspassów (około 600 m), przebudowa ulicy Słowackiego w zakresie budowy drogi dla pieszych i rowerów około (550 m), przebudowa ulicy Słowackiego w zakresie budowy drogi dla pieszych i rowerów (około 550 m), przebudowa ulicy Żółkiewskiego w zakresie budowy drogi dla pieszych i drogi dla rowerów (około 1250 m), rozbudowa ulicy Struga i ulicy Olsztyńskiej w zakresie przebudowy drogi dla pieszych i drogi dla rowerów (około 100 m), przebudowa ulicy Walentynowicz i ulicy Sycyńskiej w zakresie budowy drogi dla pieszych i drogi dla rowerów (około 100 m), rozbudowa ulicy Żwirki i Wigury w zakresie budowy drogi dla pieszych i drogi dla rowerów (około 120 m) i przebudowa ulicy Energetyków w zakresie budowy drogi dla pieszych i drogi dla rowerów (około 250 m).
– mówi rzecznik MZDiK Łukasz Kościelniak. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 czerwca. Na przygotowanie dokumentacji projektowych i uzyskanie wszystkich niezbędnych do realizacji inwestycji dokumentów, firma wybrana w przetargu będzie miała 13 miesięcy od momentu podpisania umowy.















