Za nami Sobótkowy Festyn Rodzinny w Kazanowie. To była już piąta odsłona tego wydarzenia i przebiegła pod hasłem „Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy. 460 lat Kazanowa”.
Najważniejszym punktem festynu były tradycyjne obrzędy sobótkowe, takie jak rzucanie wianków, ognisko, czy wspólne śpiewanie i tańce.
– Tegoroczne widowisko odbędzie się na łące nad rzeką, co dodatkowo podkreśla jego autentyczny charakter. W programie znajdą się elementy dawnych wierzeń słowiańskich, obrzędowe ognisko, wspólne śpiewy oraz prezentacje zwyczajów związanych z Nocą Świętojańską
– zapowiadała dyrektor ZPO w Kazanowie, Aneta Szmit.
W organizację sobótkowego spektaklu zaangażowana była lokalna społeczność z różnych środowisk.
– W przedstawieniu będzie uczestniczyło bardzo wiele osób. Przede wszystkim będą to uczniowie, nauczyciele, rodzice Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Kazanowie oraz zespół ludowy Kazanowianki znad Iłżanki
– mówiła nauczycielka ZPO w Kazanowie, Beata Rusin.
W Kazanowie miała również miejsce część festynowa, podczas której na uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji.
– Będą gwiazdy disco polo, będą zespoły, będziemy się bawić do północy. Przepiękna pogoda, atmosfera i przede wszystkim sympatyczni ludzie
– wymieniała burmistrz Kazanowa, Teresa Pancerz-Pyrka.


































