„Łucznik” wyprodukuje tysiące karabinków GROT dla Wojska Polskiego
Radomska Fabryka Broni podpisała strategiczną umowę z Agencją Uzbrojenia, reprezentującą Skarb Państwa na dostawę 46 tysięcy karabinków szturmowych MSBS GROT w wersji A3, które trafią na wyposażenie polskiej armii. Podczas podpisania kontraktu obecny był wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz sekretarz stanu w MON Magdalena Sobkowiak-Czarnecka.
To jest wielki dzień. To jest dzień pokazania naszej wspólnej skuteczności i tych, którzy produkują najlepszą broń w Polsce – Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Fabryki Broni „Łucznik”, Radomia, pracowników
– mówi minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. To już kolejna umowa na dostawy karabinka GROT dla polskich Sił Zbrojnych.
Te zamówienia i ta nowa umowa, która będzie realizowana od przyszłego roku, daje nam miejsce na pełną aktywność w celu pozyskiwania nowych odbiorców. Musimy być świadomi tego, że Fabryka Broni „Łucznik” ma świetny produkt. Produkt klasy światowej, który nie ustępuje miejsca najlepszym graczom na świecie.
– mówi prezes Fabryki Broni Seweryn Figurski. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 600 milionów złotych. Zamówienie ma zostać zrealizowane do końca przyszłego roku.














